Jedním z kapitánů pilotního loňského ročníku se stal i herec Radim Fiala.

Co jste ještě nevěděli o Brněnském Trosečníkovi a chtěli byste se zeptat

Simona Polcarová Víkendy bez nudy Leave a Comment

Dobrou muzikou, zábavou pro malé i velké, bojovým kláním na plavidlech, animačními programy i bezpečnostní akcí Rádia Petrov Pozor, prázdniny! na blízkém dopravním hřišti ožije už v sobotu 24. června areál brněnského koupaliště Riviéra. Po úspěšném loňském pilotním dílu se zde uskuteční 2. ročník rodinného festivalu Brněnský Trosečník.

„Minulý zahajovací ročník Trosečníka navštívilo více než pět tisíc diváků, což nás mile potěšilo. Atmosféra na Riviéře přispěla k tomu, že jsme zaznamenali velmi pozitivní ohlasy diváků – a to nejen k účinkujícím, ale taky k doprovodnému programu i filozofii festivalu jako takové. Chceme letos navázat a třeba posunout pomyslnou laťku ještě výš,“ naznačil Aleš Hrbek z brněnské agentury Glanc, která Trosečníka připravuje společně se zlínskou Velrybou, pro níž se stala inspirací léta úspěšně pořádaná Holešovská Regata.

 

Hvězdné kapely a David Koller

Zatímco loni Trosečník prázdniny uzavíral, letos má jedinečnou příležitost dny sluníčka a koupání odstartovat. Hlavními hvězdami letošního ročníku se stanou kapely Mandrage, Děda Mládek Illegal Band, Kašpárek v rohlíku, Vypsaná fixa a o zlatý hřeb programu se večer postará zpěvák David Koller. Kromě hudební části se počítá s bohatým doprovodným programem, který je pro všechny návštěvníky festivalu zdarma. Na děti čeká malování na obličej, skákací hrad a další zábavné nafukovací atrakce, odrostlejší si užijí trampolínové exhibice a workshopy, biketrial či RC modely aut. V plánu je také jízda na ponících a aktivity s animátory z brněnského Bruno Family Parku.

„Náš festival označujeme jako rodinný, protože cílíme na diváky od kočárku až po dospělé, každý by se měl na Trosečníkovi dobře bavit,“ uvedl Hrbek. Nejmladší v doprovodu rodičů mají vstup zdarma, dále lze pořídit vstupenky pro dospělé, pro děti od 4 do 15 let za snížené vstupné i zvýhodněné rodinné vstupné pro dva dospělé a dvě děti.

Jedním z účinkujícícíh letošního ročníku jeDěda Mládek Illegal Band.

Mezi účinkujícími se letos objeví i Děda Mládek Illegal Band.

Klání o titul Brněnský Trosečník

Areál se účastníkům festivalu otevře už v 11 hodin, po necelé půlhodině bude následovat první hudební vystoupení. Neodmyslitelnou součást programu tvoří boj o titul Brněnský Trosečník. Jde o soutěž na vodě i mimo ni, která dala celé akci jméno.Týmy složené ze známých osobností dostanou za úkol v konkrétním čase čtyř hodin sestrojit přímo před zraky diváků plavidlo z věcí, co budou mít na místě k dispozici. Jejich snaha vyvrcholí závodem všech „lodí“ či vorů na vodním kanále. Jako kapitáni týmů se letos mj. představí Barin a Fretti, známí asistenti Bolka Polívky z Manéže i divadla, nebo hokejista Jan Káňa. Členy svého týmu si kapitáni vylosují během festivalu brzy po obědě. Šanci zúčastnit se dostal letos i tým složený z diváků.

Loni se klání o titul Brněnský Trosečník nebály ani dámy.

Loni se klání o titul Brněnský Trosečník nebály ani dámy.

Doprava

Areál brněnské Riviéry je dostupný MHD autobusy č. 84 (jede ze Staré Osady přes Mendlovo nám.) a 44 (ve směru Lesná, Královo Pole, Komín, Jundrov). Je dostupný i pěšky od tramvaje č. 1 ze zastávky Pisárky. Pokud se rozhodnete pro auto, parkování bude možné na ulici Bauerova (parkoviště BVV) zdarma, avšak neočekávejte, že jeho kapacita bude zejména v odpoledních hodinách nevyčerpatelná.

Stejně jako loni i letošnímu ročníku snad bude přát pěkné počasí. Podle předpovědi má být slunečno a teploty kolem 28 st. Celsia.

Bez platné vstupenky na Brněnského Trosečníka se v den konání festivalu, tj. 24. června, na koupaliště Riviéra nedostanete.

Více na www.brnenskytrosecnik.cz.

 

Pozor!!! O rodinnou vstupenku na festival můžete soutěžit na mé FB stránce “Simona Polcarka”.  

HARMONOGRAM AKCE

 

11:00 otevření areálu festivalu

11:00-19:00 je pro diváky povoleno koupání v bazénech Riviéry

11:20 Tomáš Boček

12:40 VOXEL

13:45 představení a losování trosečnických týmů a kapitánů

13:55 trampolínová exhibice

14:15 DĚDA MLÁDEK ILLEGAL BAND

15:30 trampolínová exhibice

15:50 KAŠPÁREK V ROHLÍKU

17:50 trampolínová exhibice

18:20 VYPSANÁ FIXA

19:30 souboj trosečnických týmů o titul „Brněnský Trosečník 2017“

20:50 MANDRAGE

22:20 DAVID KOLLER

 

Napsat komentář