Ivana Nepomucena: Žena, která pomáhala léčit sultána v Ománu

Simona Polcarová Rozhovor Leave a Comment

Příjmení Nepomucena přijala Ivana Bezoušková obřadním zasvěcením po své babičce. Právě po ní i otci zdědila lásku ke zvířatům, dar mimosmyslové komunikace s nimi i povědomí o minulých životech. Narodila se ve znamení Býka, což v čínské astrologii odpovídá Hadovi, který bývá označován za nejzvláštnější znamení zvěrokruhu, obdařené velkou vnímavostí a inteligencí. Had má vyvinutý šestý smysl a pozorovací schopnosti, vlastnosti, sehrávající důležitou roli v magii.

Ivana v roce 2012 opustila dobře placené místo bankovní úřednice a rozhodla se jít vlastní duchovní cestou. Vše směřovalo ke snu stát se šamanskou. Dnes 15 let vede studio Cesta Šamanky v Prostějově, pořádá semináře, kurzy magie na dálku a má klienty po celém světě. Léčila dokonce ománského sultána.

Co všechno vás k rozhodnutí stát se šamankou přivedlo?

V životě jsem si musela projít nelehkým obdobím, kdy jsem ve vysokém stupni těhotenství přišla o obě děti. Vesmír mi následně umožnil, abych se po veškerém trápení vrátila zpět do „normálního“ života a využila svých schopností i k léčbě dalších lidí, kteří si rovněž prošli svou 13. komnatou. Mohou ve mne najít chápající bytost, jež jim dokáže vysvětlit, proč se jim některé věci udály, a zároveň v nich probudit naději na lepší dny, které určitě přijdou.

Kde jste se v magii a léčitelství vzdělávala?

Své zkušenosti jsem postupně čerpala jak v České republice, tak následně na Východě, kde je magie velmi rozšířená a oblíbená. Nejvíc praktických dovedností mi předala přítelkyně Ghalyia, nejvýznamnější léčitelka v Ománu, s níž jsem pečovala o samotného sultána a vládní činitele. Ghalyia má ve své péči i princeznu z Kataru a VIP klienty arabského světa. Na Seychelách jsem se pak seznámila s uznávaným léčitelem Ferdinandem Vidotem.

Jak došlo na léčení samotného sultána?

Zde šlo o aktivitu Ghalyie, která byla osobní léčitelkou sultána. Potřebovala člověka, který měl větší vnitřní sílu než ona sama, aby dodal sultánovi energii. Sultán a jeho rodina zvažovali více léčitelů z celého světa, ale nakonec dali přednost mně. Nejmladší syn Ghalyie má dar napojit se na člověka a poznat, co v něm je, a rozhodl, že já budu ta pravá.

Do Ománu jsem přijela na Ghalyin popud a působila jsem na sultána na dálku po dobu tří týdnů přímo z jejího sídla nedaleko paláce. Osobně k sultánovi docházela jen Ghalyia. K mým dalším významným klientům patřil člen vlády pana Mubaraka. Toho jsem léčila osobně prostřednictvím čaker a dodání energie. Především jsem však odstraňovala zlé síly z jeho těla, neboť v Ománu a Zanzibaru je mezi lidmi prokletí nebo uhranutí na denním pořádku. Mít svoji léčitelku, která o vás pravidelně pečuje, zbavuje vás prokletí či uhranutí a provádí speciální rituály, patří na Východě k dobrému jménu a jde o zcela běžnou věc. Já se na exorcismu v Ománu podílela poprvé. Naučila jsem se tam od Ghalyie i rituál odstraňování zlých sil s pomocí syrového vajíčka. Nakonec jsem léčila také manžela Ghalyie, ministra vlády, a samotnou Ghalyiu, unavenou a vyčerpanou ze všech terapií. Tehdy ke mně a ostatním Ghalyia promlouvala hlasem silného božstva jako Královna moří a sdělila nám závažná životní poselství.

Absolvovala jste i výuku u velice váženého šamana ze Seychelských ostrovů Ferdinanda Vidota… Co o něm můžete prozradit a jak jste se k němu dostala?

Místní k němu chodí se všemi problémy, které potřebují vyřešit – zdravotními i z oblasti magie. Bylinky, rituály, bílá magie, andělé, to vše je na denním pořádku. Pod Vidotovým přístřeškem vždy narazíte na objednané i neobjednané domorodce, převažuje černé obyvatelstvo. Nechodí se  k doktorům, ale k panu Vidotovi. Na Seychelách se těší velké vážnosti, léčí dokonce prezidenta i biskupa. Provozuje bílou magii gris gris ­­– tato metoda se mi rovněž osvědčila – a zabývá se odstraňováním černé magie, konkrétně jde např. o již zmiňované prokletí. Není divu, že jsem se s ním toužila setkat.

Původně jsem byla hlavně zvědavá a chtěla s ním prokonzultovat svou praxi v magii. Příležitost by byla, protože máme s manželem příbuzné na Seychelských ostrovech a občas za nimi dojíždíme. Zprostředkování první návštěvy však nebylo jednoduché, protože pan Vidot mluví jen kreolsky a bydlí hodně daleko mimo civilizaci. Musíte být objednaní a mít po ruce někoho, kdo vám bude překládat z kreolštiny do angličtiny. Už při první návštěvě pan Vidot projevil přání, abych se u něho zastavila vždy, když budu na ostrově. Byl ohromen mou vnitřní silou, vyčetl ji i z mých dlaní, a upozorňoval mne, že s ní musím zacházet opatrně. Pak mne požádal, abych ho navštívila ještě před odjezdem a diskutovali jsme spolu u speciálního oltáře. Seznámil mne s rituály a místy v džungli, která neukazuje každému. Když se rozhodoval, s kým ze tří lidí na zeměkouli se podělí o své umění, v úvahu připadali ještě Brazilka a Němec. Vybral si mě. Údajně jsem jediná, kterou je šaman Vidot ochotný zasvětit do všeho, co umí.

Jak momentálně vypadá vaše praxe u vás ve studiu a jak se dá využít praktikování magie v běžném životě?

Nyní se zaměřuji především na semináře v malých skupinách a magii dálkovou formou, jíž jsem se naučila u šamanů v různých koutech světa. Mohu tak předat své znalosti těm, kdo se chtějí vzdělávat spíše v soukromí a vlastním tempem a nemají moc příležitostí někam docházet nebo dojíždět. Při sestavování lekcí vycházím z dlouholetých zkušeností v oblasti esoteriky a prokládám je vlastními audio nahrávkami. Lidé tak získají přehled, jak bezpečně s magií pracovat a využít jejích možností. Stačí jedna nebo dvě pomůcky z kurzu, a když se je naučíte praktikovat, v mnohém vám usnadní život. Vše do sebe začne zapadat.

Nejčastěji lidé vyhledávají rady, jak pracovat s kyvadlem či komunikovat s anděly, chtějí porozumět vesmírné kronice Akáša, channelingu, minulým životům, řeší otázku karmy a studují možnosti, jak prostřednictvím magie pracovat s intuicí a odstranit životní bloky.

S jakými zdravotními neduhy můžete pomoci?

V poslední době hodně převažují těžké psychické problémy, kde už selhala i klasická medicína. Lidé jsou často po hospitalizaci na psychiatrii propuštěni do domácí péče, ale vůbec nedokážou vnímat běžnou realitu a zvládat každodenní činnosti. Vždy rozlišuji, co se ještě dá vyléčit a co už je za hranicí možností. Podobně postupuji i v případech s drogovou závislostí, kde mohu úspěšnost léčby odhadnout na procenta. Velkou oblibu u klientů má terapie celkového zdravotního stavu na dálku, často se na mne lidé obrací také s celkovou vyčerpaností, ženy s gynekologickými potížemi. Mohu pomoci i s onkologickou léčbou, ale tady postupuji velmi opatrně a nesnažím se tvrdit, že lze vyléčit každou rakovinu. S klientem situaci vždy pečlivě vyhodnotím. Pokud jde o bílou magii, k nejčastějším požadavkům patří odstranění bloků z minulých životů, odstraňování entit a prokletí.

Čeho si na sobě jako šamanky ceníte?

Často konzultuji případy, pro něž ti, kdo praktikují magii v Evropě, nenachází odpovědi. Poradím, na jakém principu může být nejúčinnější léčba, případně jakého léčitele vybrat. Mohu zájemce naučit, jak využívat modlitby a meditaci při léčbě i pro osobní růst. Ovládám metodu napojování – channelingu, zjistím společně s klientem, přes koho získávat správné odpovědi. Blízká je mi i andělská tematika, u níž lze stále nacházet nové podněty.

Ivana s ománskou léčitelkou Ghalyií. Foto: archiv IN

Ivana s ománskou léčitelkou Ghalyií. Foto: archiv IN

Máte jako správná čarodějka i svou kočku?

Z hlediska magie považuji kočky za nejdůležitější zvířata. Jsou symbolem okultismu a po svém boku je měla každá čarodějka. Ve starém Egyptě patřily k uctívaným bytostem. I v Ománu kolem mne byly samé kočky. Kočka vstřebává negativní energie a je velmi senzibilní při vnímání paranormálních jevů. Kočka je posel z onoho světa. Sama mám britskou modrou a birmu. Když pracuji na rituálech a léčím nemocné, jsou mi vždy nablízku a pomáhají mi udržovat se v kondici. Na oplátku, objeví-li se u nás cizí nebo hladová kočka a potřebuje si odpočinout nebo nakrmit, vždy jí poskytneme azyl, dočasný nebo trvalý. Ať jsem se ocitla kdekoliv ve světě, měl kočku každý, kdo se zabýval magií. Bez lásky ke kočkám považuji úspěch v magii za nereálný.

 

Více: www.cestasamanky.cz

Napsat komentář